25. september 2015

Oktoobrikuu ajakirjas Tiiu: Kas kallis kreem on tingimata parem?

 Värskes Oktoobrikuu Tiius  lk 76-78 artikkel teemal: 
kas kalli hinnaga kreem on kõige parem?

Artikkel ise näeb välja selline :)

Tekst: Piia Eller
Fotod: Kalev Lilleorg
Nõuandeid jagab: kosmeetik Lilia Zubanova
Kommenteerib: laulja Marju Länik


Peamised näokreemi valimise nõuanded:
  • Kallim kreem ei ole alati parim kuid kindlasti ei saa väita ka vastupidist, et odav kreem on halb kreem.
  • Ka kallis kreem võib sisaldada kahjulikke või allergiaid põhjustavaid ained, seega tuleb alati lugeda tähelepanelikult tooteinfot.
  • Mõned kahjulikud ained: alkohol teeb naha kuivaks, parafiin ja mineraalõlid võivad poore ummistada, glütseriin kuivatab nahka, hapetel (nt retinool, glükool) on vastunäidustusi. Ka looduslikud taimeekstraktid võivad allergiareaktsioone põhjustada.
  • Kreemi väljatöötamisel kasutatud uue tehnoloogia ja laborikatsetuste eest tuleb maksta, samas võimaldavad need luua innovaatilisi tooteid, mis arvestavad naha ehitust ja füsioloogiat. Kalli kreemi ostmisel makstakse ka kaubamärgi, ainulaadsete koostisosade, uuringute, tehnoloogia eest.
  • Nahale sobiva kreemi valimisel ei mängi rolli kreemi hind, vaid tuleb leida õige - naha eripära ja elustiiliga sobiva koostisega kreem, mis parandab naha seisukorda.
  • Pigem on soovitav kasutada professionaalseid tooteid, kus on tavakosmeetikaga võrreldes rohkem toimivaid koostisosi. Neid saab osta ilusalongidest, spetskauplustest, ilukliinikutest. (Hind võib olla seal odavam kui poest soetatud luksuskosmeetikal).
  • Enne kreemi valimist on soovitav pidada nõu kosmeetikuga, et koos läbi arutada milline kreem sobib ja mida peaks selle ostmisel silmas pidama.

Täpsemalt loe Tiiu oktoobrikuu artiklist :)
Kaubandusest leitud kõige kallima hinnaga kreemid