19. juuni 2016

Jumestuse nippe küpsemas eas naisterahvastele

Minult on viimasel ajal päris palju küsitud nõuandeid, mida saaks igapäevasel jumestamisel kasutada. Panen järgnevalt siia kirja mõned nipid, mida ma ka ise igapäevaselt kasutan. 
Ja kui praegu vihma sajab, siis on toas väga mõnus ajaviiteks jumestusnippe harjutada :D.

Täpsustuseks tuleb lisada, et need nõuanded sobivad kõige paremini juba veidi elu näinud inimestele, kes tahaksid aega veidi seisma panna ja oma naha vananemist aeglustada :). Mõned asjad on aga universaalsed ning sobivad nii noorematele kui vanematele. ;)

Just eile, kui tegin ühele koolilõpetajale lõpumeiki ja soengut, tuli jutuks et milleks on üldse vaja jumestuskreemi? 

Kõige üldisem vastus on, et seda kasutatakse näonaha ühtlustamiseks - et kõik tipid-täpid, sinisemad, punasemad kohad ja muud vead välja ei paistaks. Õigesti valitud ja peale kantud näokreem annab tervema jume, peidab peitmisväärse ning lõppkokkuvõttes muudab ka välimuse kaunimaks ja nooruslikumaks.

Ning puuder kantakse sinna peale seepärast, et jumestukreem näonahal püsiks ning ka et näonahka matistada ja et see läikima ei jääks.

Olgu siin toodud ka minu enda viimase aja lemmikud (pildil), mida väga sageli kasutan:
 • Jumestuskreem - Dr Irena Erise sarja Provoke matt fluid SPF 15 jumestuskreem
 • Peitekreem - Dr Irena Erise Provoke sarja perfecting consealer (nr 11)
 • Läbipaistev tolmpuuder - Make Up Store loose powder (milk) 
 • Hästi pealekantav ja ripsmeid eraldav ripsmetušš - L'Oreal Volume Millilon Lashes So Couture
 • Tõeliselt armsa värviga, naturaalne huulepulk - L'Oreal Collection Privee Color Richie Eva's nude
 • Võrratu pidulikum punane huulepulk - Max Factor Lipfinity 5078
 • Korallroosa huuleläige, üks minu suurtest lemmikutest - Max Factor X 25 Enchanting Coral

Niisiis - jumestusega annab teha paljugi: näonahale taas sära tagasi tuua, nahka kaitsta ja ka toita ning luua endale nooruslikum ja säravam ilme.

Esimene asi on niisutus
 • Kõik algab niisutusest. Näonaha puhastamiseks on parem valida näopiim ning pärast sellega puhastamist kasutada mitsellaarvett. Ja seejärel panna alati ka silmakreemi silmade alla ning näokreemi ülejäänud nahale (näole-kaelale). Ööseks öökreemi ja päeval päevakreemi.
 • Jumestuskreem võiks sisaldada nahka toitvaid aineid (näiteks seerumit vms) ja lisaks kindlasti ka päikesekaitsefaktorit
 • Igal õhtul tuleks aga huultele kanda lisaks ka niisutavat palsamit.
Jumestuse põhi
 • Kasutada tuleks kollaka või õrnalt roosaka tooniga jumestuskreemi ja jumestuskreem peaks kindlasti olema just nahaga sobivat õiget tooni. Jumestuskreemi tuleb kindlasti valida päevavalguses, sest kunstvalgus moonutab toone ja nii võib juhtuda, et poes ideaalsena tundunud jumestuskreem päevavalguses tegelikult nahaga üldse ei sobi. Siis ei jää ka jume liiga tume või hallikas (mis on küpsemas eas naiste meigi puhul üsna sageli esinev viga).
 • Pigem valida kerge jumestuskreem kui paksu konsistensiga. Viimane võib nahale jätta liiga paksu ja silmatorkava (maskitaolise) kihi, mis eriti inimesele lähedal seistes hakkab häirivalt silma.
 • Vagude ja joonekeste peitmiseks näiteks suu või silma ümbruses kasuta valgustpeegeldavat peitepulka. Seda kortsu põhja kandes ja õrnalt suunaga väljapoole hajutades, saab kortsu põhja optiliselt veidi üles tõsta ning nii peita nii ka väiksemad joonekesed. Kindlasti ei tohi seda aga kanda kortsu äärele - siis tõstab see kortsu piirkonna just vastupidi rohkem esile. Sama peitepulgaga saab peita ka mõned täpikesed, silma aluseid siniseid kohti ning ka pigmendilaike ja muud.
 • Puudrit tuleb kasutada väga ettevaatlikult. Nagu puudrit liiga palju saab, toob see kortsud esile ja muudab ilme hoopis vanemaks. Kindlasti tuleks küpsemas eas vältida silmaaluste puuderdamist. Seega puudrit lisada väga ettevaatlikult ja vähehaaval. Kasutada võiks pigem ka puudripatja ja sellega õrnalt puuder nahale vajutada ning hiljem suure pintsliga vajadusel üleliigne nahalt maha pühkida. Kindlasti peab meeles pidama, et kui puuder on pruunika tooniga, siis muudab see näonaha tooni, seega sel juhul peab lõpptulemuse alati ka päevavalguses üle vaatama. Minu enda lemmikuks on läbipaistev puuder - kasutan seda juba mitu aastat ning nii tolm-, kui kivipuudrit vaheldumisi.
Huuled
 • Huulte värvimisel võiks kasutada küpsemas eas ka huulepliiatsit: värvida sellega huulekontuur ning hajutada pliiatsit ka huule pinnale. (Kontuurjoon aitab vältida, et värv päeva jooksul vagudesse laiali ei kanduks). Seejärel kanname peale huulevärvi. Parem on seda teha pintsliga, sest siis saavad kõik huulevaokesed ka värviga kaetud ja tulemus jääb ühtlasem. Kui soovitakse lisada ka läiget, tuleks see panna huule keskosale ning hajutada äärte poole.
 • Huultele võiks valida nude ehk naturaalse tooni - roosaka või koralli, ka kirsi ja aprikoositoonid sobivad küpsemas eas samuti hästi. Vahel on märgata, et juba elu näinud inimesed kasutavad liiga tumedat või pruuni huulepulka. Aeg-ajalt võiks proovida ka harjumuspärasest hoopis erinevat ning siis võib selguda, et meeldima hakkab hoopis senisest erinev huulevärv.
 • Kui huuled on pigem kitsamad, võiks valida veidi erksamaid värve ja joonistada huulekontuuri ka õige veidi suuremaks. Kui aga tegemist on lopsakamate huultega, saab neid nude ehk naturaalse või roosakama tooniga ka veidi väiksemaks joonistada. Samuti saab allavajunud suunurki väikeste nippidega ülespoole joonistada mis annab näole ka kohe noorema ilme. Selliseid nippe võiks küsida mõnelt õppinud jumestajalt.
 • Läbikumavad ja kerge tekstuuriga huulepulgad muudavad aga huuled värskeks ja nooruslikumaks.
Põsed
 • Põskedel võiks kasutada aprikoosi või kirsi tooni. Kui muud värvi võttta ei ole, siis häda korral saab põski punasemaks ka huulepulga abil, kui sellega sõrmeotste abil põsesarnadele veidi tooni lisada. Aga seda tuleb siis teha väga ettevaatlikult ning toon ka kindlasti korralikult hajutada. Kindlasti peaks aga hoiduma liiga erksatest või liiga kahvatutest toonidest.
 • Kreemjad põsepunad on samuti head - need peegeldavad valgust, lisavad sära ja muudavad põsed justkui pringimaks.
 • Minu enda suur lemmik on lisaks ka The Balmi Mary-Lou Manizeri särapuuder. See on mõneti uskumatu, kuidas see sobib nii väga noortele kui ka päris eakatele inimestele. Seda kulub imevähe ning sõrmedega peale tupsutades on see ülimalt mitmekülgselt kasutatav. Sellega saab lisada pidulikkust ja sära silmanurka, huultele, kanda tervemat jume põsesarnadele, kulmu alla, dekolteel rangluudele või lahtisema kleidi puhul kanda seljale. Paneb naha õige valguse korral särama ja annab õigesti peale kantuna tervema jume igas vanuses inimesele.
Silmad
 • Tumedama silmapliiatsiga võiks veidi ripsmeäärt rõhutada. Samuti võib ka peenikese pintsliga tumedamat lauvärvi kanda otse ripsmete vahele, nii et moodustuks joon ja see siis kergelt hajutada. Toonideks sobivad hästi ka pruun ja hall. Eelistada võiks samuti tumepruuni, hallikaspruuni, hallikasmusta või teisi sarnaseid toone
 • Lauvärvi valimisel tuleks arvestada nii silmade värvi kui riietusega. Pigem valida küpsemas eas pastelsemaid ja naturaalsemaid toone. Vältida võiks ka liiga erksaid ja säravaid toone ning enne pidulikku sündmust pigem enne 100 korda katsetada. :)
 • Kindlasti tuleks vanuse lisandudes hoolitseda kulmude korrastamise eest. Kulmud on näole justkui raamiks ning õigesti hooldatud kauni kujuga kulmud pühivad aastaid kui võluväel. 
 • Kulmudel võiks kasutada tooni, mis sobib juuksevärviga ja kindlasti ei tohiks kulme musta värviga värvida. Kui kulmud on hõredamaks jäänud, saab nende kuju ja tekkinud "auke" ka nutikalt kulmuvärviga täites loomulikuks ja kauniks joonistada.
 • Ripsmeid värvides tuleks meeles pidada, et neid värvitakse juurest otsteni terves pikkuses. Kui värv on veidi kuivanud, võiks need ripsmekammiga üle käia, et tulemus jääks pigem loomulik ja ripsmed ei oleks kokku kleepunud. Hea on katsetada ka pruuni või halli tuššiga, vahel võib sellisel moel saada hea üllatuse osaliseks.
 • Kui silmad kipuvad vanuse lisandudes kergemini vesiseks minema, oleks hea kasutada veekindlat ripsmetušši
Kindlasti oleks vaja hoolitseda lisaks näole ka käte, kaela, dekoltee ja seljapiirkonna eest. Ja kindlasti ei tohiks näo kreemitamisel ära unustada ka kaela. Samuti on hea teha endale näomassaaži, mis aitab vananemismärke edasi lükata ja annab nahale toonust. 

Minu enda suureks lemmikuks on saanud paljukiidetud kookosõli. Katsetasin ja vähemalt minu nahale see sobib. Kasutan seda igapäevaselt nii keha- kui näokreemina kui vajadusel ka meigi aluskreemina. Samuti sobib see ka praadimiseks ja söömiseks (olen leidnud, et paar supilusikatäit päevas teeb ainult head). Nii et üsna universaalne asi eri otstarbel kasutamiseks. :)


Head katsetamist ja kui kellegil on oma nippe jagada, siis andke aga teada! :)