13. detsember 2015

Meiginõuandeid: aluskreem ehk primer

Kauni jumestuse aluseks on alati korralik aluskreem. Tihti aga jumestamisel meigialuskreemi kas üldse ei kasutata või siis ei osata seda kasutada. Silmaaluste katmiseks saab soovi korral kasutada eraldi spetsiaalseid silmaaluste katmise meigialuskreeme. Samuti on olemas eraldi primerid laugudele kandmiseks. Seekordne kirjutis keskendub aga näole kantavale meigialuskreemile.  Tulemus tuleb meigialuskreemi kasutamisel aga kindlasti silmnähtavalt erinev.


Seega tuleb ilusa tulemuse saavutamiseks kanda enne meigi tegemist nahale kahte sorti kreemi. Näokreem on mõeldud naha sügavamate kihtide toitmiseks, vajadusel nahaprobleemide leevendamiseks ja näonaha kaitsmiseks. Meigialuskreem ehk primer (tihti kasutatakse nii eesti kui inglise keelset nime) on mõeldud naha ettevalmistamiseks enne meigi peale kandmist.

Küpsemas eas naised peaksid valima omale toitvamaid, UV-kaitsega ja spetsiaalselt vanemale nahale mõeldud kreeme. Ehk oma kreemivaru tuleks aeg ajalt üle vaadata ning valida just oma naha vajadustele vastavad kreemidKui ise ei tea mida valida, siis oleks hea pidada nõu kosmeetikuga, kes aitab õige kreemi valikul ning õpetab seda ka õigesti kasutama. Sobiva meigialuskreemi valikul saab aga küsida abi professionaalselt meigikunstnikult
  
Kui sobivad kreemid on leitud, siis peale naha hoolikat puhastamist tuleks näonahka kõigepealt toita - kreemitada päevakreemiga (võib kasutada ka näoõli, seerumeid vm). Meigialuskreem kantakse selle kihi peale. Enne järgmise kihi pealekandmist oodatakse paar minutit ning lastakse näokreemil veidi imenduda. Mõlemad kreemid peaksid olema sobiva konsistentsiga - kreemikihid peaksid olema kerged ja õhukesed ning nahale ühtlaselt kantud. (Sellist tunnet, et nagu on paksu kihi all, ei tohiks kindlasti jääda - sellisel juhul tuleks kreeme vahetada kuni sobivad tooted leitud). 


Stopp - see inimene pildil ei tee õigesti!!! :)
Kindlasti ei tohiks kreemi otse topsist sõrmedega võtta! 
Kreemi võtmiseks tuleks kasutada spaatlit või pisikest lusikat ning seda seepärast, et kreemitopsist pisikuid võimalikult kauem  eemal hoida. Alles spaatli pealt võib kreemi kanda nahale nii nagu keegi on harjunud (sõrmedega, pintsliga, svammi või vatitupsu abil).

Meigialuskreem tasandab ja ühtlustab naha pinna, peites suuremad poorid ning muutes väiksemad jooned ja kortsukesed vähem nähtavamaks. Lisaks kaitseb aluskreem nahka erinevate ilmastikumõjude eest. Samuti pikendab see meigi püsivust ning lõpptulemus jääb ilusam ja ühtlasemOlemas on ka meigi alla kantavad puudrid kuid minu lemmikud need ei ole. Olen pigem kreemide pooldaja kuna minu arvates jääb nendega tehtud lõpptulemus ilusam, ühtlasem ja loomulikum. Rasusele nahale mõeldud aluskreem matistab ning tekitab kihi, mis ei lase rasul läbi jumestuskreemi imbuda. Kuivale ja normaalsele nahale mõeldud aluskreemid niisutavad naha pinda ja panevad selle särama. Meigialuskreemi on oluline kasutada just küpsemas eas, sest selle abil saab peita pisemad vead ja kortsukesed ning nahapind on ühtlasem.
Kui meigi aluskreem on nahale kantud, siis tuleks see katta sobiva jumestuskreemiga ning teha ülejäänud jumestus.

Panen siia kirja mõned minu meigialuskreemide lemmikud:
Kryolan HD Micro Primer
Dr. Irena ErisProvoke
 Light Radiance Base
 

ja

Olen kasutanud ka teiste firmade aluskreeme aga Dr. Irena Erise oma hakkas mulle kohe, peale esimest katsetamist meeldima. See on väga püsiva ja kerge koostisega kreem, mistõttu on seda väga kerge peale kanda ning jumestus püsib kauem. Ka silub ta naha pinda, ühtlustab tooni ja on valgustpeegeldav, mistõttu peidab väsimuse jäljed ning muudab näo tõepoolest säravamaks ja värskemaks. 

Kryolani aluskreem on minu teine suur lemmik ning teeb tõesti seda mida tootekirjelduses lubatakse - muudab naha pehmeks ning kaotab väiksemad jooned ja kortsukesed. Kirjelduse järgi sisaldab see toode siidiproteiine. Ka see on hea, et see kreem on parabeenivaba.

Samuti andis tõeliselt hea meigitulemuse SLA Akadeemia naturaalse koostisega läbipaistev meigi aluskreem. (Seda kahjuks küll Eestis veel saada ei ole, kuid soovi korral saab seda teistest riikidest tellida).

SLA Complexion Makeup Studio Finish
Tundliku naha korral tuleks kindlasti kasutada võimalikult leebema ja looduliku koostisega meigialuskreemi. Lisaks eespoolnimetatule sobib selleks ka näiteks apteegis müügil oleva dermakosmeetikasarja Bionike meigialuskreemi
Bionike Defence Color Primer

Mineraalkosmeetika sarjadest on Glo Minerals sarjal ka aluskreem (Face Primer) täiesti olemas. Ma ise olen seda küll vaid korra katsetanud ja pean ütlema, et väga vaimustusse ei sattunud. Kuid kindlasti ei ole see halb aluskreem, see hetkel lihtsalt ei kuulu minu lemmikute hulka).
Glo Minerals Face Primer
Järgmisena tahaksin proovida firmade The Balm ja Courler Caramel meigialuskreeme. Ei ole jõudnud neid veel katsetada, kuid kindlasti proovin need ära kohe kui võimalus tekib :).
Courler Caramel Natur
Fluid Light Beige Foundation
The Balm TimeBalm
meigialuskreem Lisasin iga toote alla ka lingid, nii et soovi korral saab toote nimele klikates nende kohta lisainfot lugeda :). Kuna erinevaid tootjaid on üsna palju, siis kindlasti leiab igaüks just enda nahale sobiva meigialuskreemi.Veel lugemist samal teemal: