28. juuli 2015

Suvised juuksekaunistused ja peakatted

Suvisel ajal ei pea õnneks enam peituma mütsi või kapuutsi alla. 
Olenemata sellest, kas ilmad on parasjagu päikeselisemad ja kuumemad või pigem vesisemad ja jahedamad, on suviseks soenguseadmiseks väga erinevaid võimalusi. Milliseid kaunistusi juustes kanda?

Olenevalt hetkemeeleolust ja riietuse valikust võib juustes kanda erinevaid kaunistusi või peakatteid. Kaunistuste valik on väga lai ja siin võib lasta fantaasial lennata. Jääb üle vaid otsustada kas seekord valida peavõru, juuksevõru, peapael, laiemad või kitsamad lipsukesed, pärlid, lilled või mõni muu parajasti käepärast olev kaunistus.


Juuksed võib põimida patsiks või krunniks, teha ülespandud soeng või kinnitada juuksed lihtsalt hobusesabasse ning lisada sobivad lisandid. Eriti pikkade juuste puhul on kaunistustega soeng (koos suvekleidi või seelikuga) ülimalt kaunis ja naiselik. Kuldreegel on ikka sama: kaunistused peaksid sobima ülejäänud riietuse ja aksessuaaridega ning vähem on rohkem :).


Juustesse võib kinnitada lilli või ehteid, siduda pähe paelu, kanda kergeid 
siidisalle või muid juuksekaunistusi. 


Sellel suvel on jätkuvalt moes ka turbani stiilis peakatted ning pähe seotud rätikud ja sallid.
Millist värvi juuksekaunistusi valida?

Kui sul on tumedad juuksed, hele nahk, pruunid või sinised silmad siis  sobivad sulle väga erinevat värvi kaunistused: enamus soojadest toonidest ning ka naha värvi ja hõbeda tooniga kaunistused. Vältida tuleks aga väga erksavärvilisi aksessuaare.

Kui sul on blondid, pruunid või punakat tooni juuksed, hele nahk ja heledad silmad, siis sobivad kõik soojade erksate värvide, pastelsete toonidega ja valged aksessuaarid. Vältida võiks tumedaid värve: musta, halli, tumepruuni värvi aksessuaare parem mitte kanda.

Kui sul on tumedad juuksed, päevitunud nahk, pruunid silmad, siis sobivad kõik erksat värvi aksessuaarid. Võib valida ka tumedate sügavate värvidega, näiteks mürkrohelise ja purpurpunasega kaunistusi. Samuti sobivad valged, kuldsed ja säravad kaunistused.

Toredaks lisandiks on ka mitmesugused kübarad. Kübarad kaitsevad nii kuuma ilma kui päikese eest ja korralikult kinnitades, ei lase ka tugevamal tuulehool soengut sasida. Kübarate valik on nii lai, et igaüks leiab endale kindlasti sobiva.


Kuidas endale sobivat kübarat valida?Kübarate valikul peaks lähtuma nii oma näokujust, ajast ja kohast kuhu on plaanis minna ning ka ülejäänud riietusest. Oma näokuju kindlaks määramisest kirjutasin ma blogi veebruarikuu postituses . Müts on kui näo raamiks ja seepärast tuleks selle ostmisel vaadata, et kübara kuju ja värv sobiksid kandjale.

Pikliku näokujuga inimestele sobivad laia äärega ja suuremad kübarad. Kõrgeid kübaraid tuleks vältida, kuna need muudavad näokuju veel pikemaks. Kübar võiks osaliselt laupa katta, see muudab näokuju ümaramaks ning pehmendab näojooni. Laia äärega kübar on hea valik, et rõhutada naiselikkust või luua boheemlaslikku looki ja see on sellel suvel eriti soositud stiil.

Kandilise näokujuga inimesed võiksid valida võimalikult ümara vormiga kübara (nt panama kübar). See on madala põhja ja sirge äärega punutud kaabu. Hea valik on ka laia äärega kaabu või n.ö. meestekaabu. See kübar on ühtlasi ka selle suve üheks trendikamaks peakatteks. Kaunistada võib seda vastavalt soovidele nii paelaga, aga ka kauni keti, ehte või lilledest kaunistusega.

Ovaalse näokujuga inimestel on kõige lihtsam valikut teha, sest neile sobivad kõik kübarad. Jääb üle vaid poodi minna ning vastavalt meeleolule oma valik teha.

 
Fotodel imekaunis ja särav Ana: suurepärane näide, kuidas ühte kübarat eri riietusega kombineerides saavutada erinevaid looke - pidulikumat ja igapäevasemat :)

Minu enda lemmikkauplused soengukaunistuste valimisel on Tradehouse ja Accessorize. 
Aga põnevaid kaunistusi leiab ka Expressionsist, H&M'ist (Hennes&Mauritz) 
ning ehteid ja peakatteid igast linnast suurematest kaubanduskeskustest, Tallinna või Tartu Kaubamajast jm. Enda lemmikkübara ostsin aga hoopis Madeiralt. 

Juuksekaunistuste ja peakatete järgi ei pea aga üldse poodi minema. Toredaid aksessuaare leiab ka roheluses liikudes, kapist siidisallide seast või oma õmblusjääke, paelu ja lipsukesi üle vaadates. Nobenäpud saavad endale sobiva peaehte või kübara ise valmis meisterdada. Tuleb vaid julgelt peale hakata ning erinevaid aksessuaare leidlikult kombineerida.Ning kindlasti ei tohi ära unustada, et ka hallil päeval saab väikestest asjadest rõõmu tunda. Kelmika soengulisandiga võib teha tuju heaks nii endal, kui ka ümbritsevatel inimestel. 
Ehk nagu ütles moeikoon Coco Chanel:
"Sa elad vaid ühe korra - seetõttu võid sa lõbus olla" :).


Lisalugemist: