2. veebruar 2015

Veebruari soengunipp

Jaanuari meiginipi postitus oli näokujuga sobiva kontuurimise teemal. Lisaks meigile on oluline leida ka enda näokujuga sobiv soengustiil. 
Palju on küsitud, kuidas on võimalik enda näokuju kindlaks teha. Järgnevalt selleks väike spikker.

Kuidas näokuju kindlaks teha?
Tõmmake juuksed näolt eemale ning kui võimalik, siduge hobusesabasse. Vaadake hoolsalt peeglisse, jälgige enda näoovaali (soovi korral võite selle ka nt rasvakriidiga peeglile joonistada) ning vastake järgmistele küsimustele:

1. kas mu nägu on laiusest ligi kaks korda pikem? Kas mu nägu on lõua juurest ainult natuke kitsam kui meelekohtade juurest? Kas mul on ümar juuksepiir? - kui jah, siis sul on ovaalne näokuju.

2. kas mu näo laus on enam-vähem sama kui näo pikkus? Kas kõige laiem koht on kõrvade juures? - kui jah, siis sul on ümmargune näokuju.

3. kas mu näo pikkus on palju suurem kui laius? Kas see on pikk ja peenike, pika kitsa lõua ja kõrge laubaga? - kui jah, siis sul on piklik näokuju.

4. Kas mu laup on sama lai kui mu lõug? Kas mul on tugev lõug? Kas mul on kandiline juuksepiir? - kui jah, siis sul on nelinurkne (kandiline) nägu.

5. Kas mu laup ja põsed on laiad aga lõug kitsas? Kas mu juuksepiiril on keskelt kergelt ees ning kahelt poolt kõrvalt veidi taanduv? - kui jah, siis sul on südamekujuline näokuju.

6. kas see koht kus mul lõug algab (näo alaosa) on laiem kui mu laup? - kui jah, siis sul on teemandikujuline nägu.

7. Kas mul on kitsas laup ja näo alaosa (lõuaosa) laiem? - kui jah, siis sul on pirnikujuline nägu.


Nii meigi tegemisel kui soengu kujundamisel püüeldakse ideaalseks peetava ovaalse näokuju poole
Meeldetuleks ja et näokuju oleks kergem määrata, lisan siia veelkord jaanuarikuu postituse pildi:


Kui näokuju on kindlaks tehtud, saab valida oma näokujuga sobiva soengustiili.

Näo kujuga sobivad soengustiilid


1. Ovaalne näokuju - seda loetakse ideaalseks ja sulle sobivad peaaegu kõik soengustiilid. Võiksid proovida pikki sirgeid juukseid ja keskmise pikkusega tukka, aga ka lainelisi juukseid või sasisoengut.

Vähe on inimesi, kellel on ovaalne nägu, kuid soengu proportsioonid võivad muuta ovaalse näo eriti mitmekülgseks. Ovaalse näo kaunid proportsioonid toob enim esile üle pea silutud soeng.

 
   
2. Ümar näokuju - Ümarat nägu iseloomustab ümmargune lõug. Ümmargune näokuju on kõige haruldasem. Kuna nii lõuajoon kui ka juuksepiir on ümar, paistavad kõige enam silma põsed, mille õhetus säilitab näo nooruslikkuse igas eas. Tuleks vältida lühikest soengut, sest see muudab su näo veelgi ümaramaks. Sobivaimad oleksid keskmise pikkusega juuksed, mis pikendavad nägu. 

Ärge kuhjake juukseid külgedele ega kõrvade piirkonda. Ümarale näole soovitatakse soenguid, mille lopsakus koondub pealaele ja on külgedel võimalikult pead ligi. Andke soengule kõrgust ning kiharad peaksid ulatuma kas allapoole lõuga või sellest veidi kõrgemaleSobivad rokokoolikud lokikuhilad ja kuklalt seljale langevad spiraalid. Ka 1940-ndate otsmikul suurde rulli keeratud tukk ja klambritega külgedele silutud juuksed mõjuvad ümara näokuju puhul hästi.

Igapäevasematest soengutest soovitatakse kas kihilist lõikust ja pehmet lainelist soengustiili või sirgetukalist kleopatrasoengut – juuste üldpikkus ulatuks mõlemal juhul lõuast allapoole. Kui aga soovitakse oma näo isikupärast ümarust ekstra esile tõsta, siis loob erilise efekti ühtlaselt kohev ja külluslike lokkidega soeng ja ümara joonega lõua all lõppev lõikus. Näo laiuse esiletoomise vältimiseks tuleks hoiduda lahust pealae keskel, mistõttu tasuks ettevaatlikult suhtuda 1970-ndate stiili järgivatesse soengutesse.

3. Piklik nägu - Seda näokuju iseloomustab kõrge laup ja väike lõug – otsmik ja põsesarnad on ühelaiused. Seda näokuju tuleb lühendada ja laiendada.

Et oma nägu lühendada, kasuta näo lähedal kontuuri: lase tukk ette lõigata või lisa tumedamat värvi (nt salke). Pikk tukk annab soengule tasakaalu. Samuti saab juuksed panna hobusesabasse - see teeb näo täidlasemaks ja tasakaalustab näokuju. Oluline on vältida kõrgust pealael, pikka sirget soengut ja eelkõige minitukka, mis moonutab näo eriti pikaks. 

Eeskuju võiks võtta 1970-ndate soengumoest: juukseid kaheks jaotav lahk pealael, pehme kihiline lõikus, soengu alaossa kohevust lisavad lained ja lokid sobivad kõige paremini just pikliku näokujuga. Samuti on selle näotüübi privileeg diagonaalne tukk ja juukselõikus. Lühikestest soengutest on kaunimad näiteks 1920-ndate kabareetantsijate soengud – horisontaalselt üle lauba jooksev peavõru või pael, mis surub sirgesse lahku kammitud juuksed pead ligi ja laseb külgedelt kähardatud juustel põskedele laiust lisada.

4.Kandiline näokuju - Kui sul on kandiline näokuju, siis sul on kandilisem lõualuu joon ning otsmikul kandilisem juuste piir. Vali soeng, mis pehmendab näojooni - pehmed ja ümarad soengud. 

Juuksed näo ümber aitavad teha seda ümaramaks. Lokkimine, salguline tukk ning mõni salk põse piirkonnas aitab samuti kandilist muljet vähendada. Vältida tuleks ühepikkuseid juukseid, sirget tukka ja ja siilisoengut. Mõistlik oleks lasta lõigata enesele soeng, mida annab kõrgemaks sättida. Vältige lahku keset pealage ning eelistage külje peale tõmmatud lahku. Ruudukujulist nägu saab visuaalselt pikendada otsaesisele kõrgust lisades.

Pidulikul puhul võiks lasta end inspireerida 1960-ndate lahtistest soengutest, mis oma peavõru ja kõrgekaareliseks koolutatud tukaga ümardavad otsmiku horisontaaljoont. Hobusesabasse seotud soengud või sirge tukaga geomeetrilised bob’id toovad näo kandilisuse aga veelgi enam esile, mistõttu on soovitatav lisada näole pehmust kohevate lainete ja lokkidega – eriti pikkade juuste puhul. Kui sul on niigi lainelised juuksed, siis tuleks vältida sirgendamist, sest sirged juuksed rõhutavad näo kandilisust. Nurgelisust aitab vähendada ka lõua alt algav järgulisus, millega sobib pehme tukk, mis saab alguse pealae keskelt ning langeb salkudena võrdselt mõlemale küljele, lõppedes põsesarnade all. Juuksepikkust silmas pidades soovitatakse kõige rohkem aga lühikest (lõuajoonest allpool) või poolpikka (õlgadest ülevalpool) lõikust.


5. Südamekujuline nägu -  Südamekujuline nägu on laubast lai ning lõuaosa on kitsas. Tavaliselt on lõug väike ja terava tipuga. Lokid ja kiharad lõua piirkonnas aitavad näokuju ümardada. Ka tukk aitab näidata nägu ümaramana. Vältige südamekujulist nägu imiteerivaid soenguid. Ei soovitata kuhjata juukseid pealaele, külgedele ega kõrvade piirkonda.

Südamekujuline nägu on justkui loodud poolpikkade ja väga pikkade soengute jaoks. Oma juukseid saad sa kanda lahtisena, kuid eelistatav oleksid kas lokid või sasitud juuksed. Sobiks ka pikk kihiline tukk, samuti lõuani bob’i lõikus. Selline nägu võimaldab nii asümmeetrilist kui ka sümmeetrilist lõikust, ent ettevaatlik tuleks olla liiga lühikeste soengutega, mis tõmbavad tähelepanu näolt peakujule. Sellisele näotüübile ideaalsed soengud on 1930-ndatest pärinev bob, mille pikkus ulatub kas täpselt lõuani või üle selle, ja ühele küljele kujundatud pidulikud soengud. Hästi istuvad ka siledad pead ligi lained sirgejoonelise lahuga pealael.
 
6. Teemandikujuline nägu -  Seda näokuju iseloomustavad laiad põsesarnad ja kitsas laup ning lõug. Selleks, et luua ovaalne nägu, lisa otsmikule laiust ning vähenda põsesarnade esiletõusmist.

Lokid ja kiharad lõua piirkonnas ning meelekohtadel näitavad nägu ümaramana. Ei soovitata kuhjata juukseid pealaele, külgedele ega kõrvade piirkonda. Vältida tuleks teemantikujulist nägu imiteerivaid soenguid.

7. Pirnikujuline nägu - Kui sul on pirnikujuline nägu, on sul kitsas laup ja lai lõualuu joon. Seda näokuju kaunistab pigem lühike lõikus. Et luua ovaalset nägu, anna otsmikule laiust juurde või lõika näo tasakaalustamiseks pikk tukk lõualuuni. Kui tahad parimat tulemust, ära lase juustel õlgadest pikemaks kasvada.

Pirnikujulise näo puhul peetakse sobivaimaks kuklalt kõrgeneva lõikuse ja põsesarnadeni ulatuva pikkusega kiilsoengut. Hästi mõjub ka küljepealne lahk ja kohev üle lauba jooksev diagonaaltukk.


 


Mõned kasulikud internetist leitud lingid näokujuga sobiva soengu leidmiseks: